Lärare

A-D

Eyad Bayazeed (BAE)

0280-18925
eyad.bayazeed@msgskola.se
Eyad undervisar i matematik.

Ari Bister (BIA)

0280-18938
ari.bister@msgskola.se
Ari undervisar i svenska, historia och kökskurser på RL. Lärlingsansvarig. Mentor för RL20.

Sofi Bröyt (BRS)

0280-18941
sofi.broyt@malung-salen.se
Sofi undervisar i matematik.

E-G

Martin Edvinsson (EDM)

0280-18946
martin.edvinsson@msgskola.se
Martin undervisar i Idrott och hälsa, Affärsjuridik, Rätten och samhället samt Naturkunskap. Mentor för BA20 och EE20.

Åke Edvinsson (EDÅ)

0280-18947
ake.edvinsson@malung-salen.se
Åke undervisar i musikestetiska kurser.

Britt-Marie Eliasson (ELB)

0280-18948
britt-marie.eliasson@msgskola.se
Britt Marie undervisar på IM-programmet. Mentor för IMS20-22.

Martin Enochsson (ENM)

0280-18949
martin.enochsson@msgskola.se
Martin undervisar i samhällskunskap och historia. Mentor för ALP20.

Joakim Eriksson (ERJ)

0280-18964
joakim.eriksson@msgskola.se
Joakim undervisar i idrott och hälsa, specialidrott, naturkunskap samt biologi. Mentor för ALP19.

Karolina Fornstierna (KAK)

karolina.fornstierna@msgskola.se
Karolina undervisar i samhällskunskap. Mentor för EK20.

Elin Gunnarsson (GUE)

0280-18966
elin.gunnarsson@msgskola.se
Elin undervisar i entreprenörskap, ekonomi och turism. Ansvarig för Ung Företagsamhet.

H-J

Susanne Hedh (HES)

0280-18967
susanne.hedh@msgskola.se
Susanne undervisar i svenska, historia, religion och kommunikation. Mentor för SA20.

Peder Holmqvist (HOP)

0280-18927
peder.holmqvist@msgskola.se
Peder undervisar på Handels- och administrationsprogrammet och har hand om Ung Företagsamhet. Mentor för HA21.

Marie Hurtig-Bäcke (HBM)

marie.hurtig-backe@msgskola.se
Marie undervisar i yrkeskurser på Försäljnings- och serviceprogrammet samt i Entreprenörskap.

Nashwa Hussein (HUN)

0280-18930
nashwa.hussein@msgskola.se
Nashwa undervisar i religion, sociologi och kommunikation. Mentor för SA21.

Sara Hägg (SAH)

0280-18934
sara.hagg@msgskola.se
Sara undervisar i företagsekonomi, marknadsföring och privatjuridik.

Peter Isaksson (ISP)

0280-18971
peter.isaksson@msgskola.se
Peter undervisar i svenska, retorik, entreprenörskap och företegande samt film- och TV-kunskap. Mentor för NA21.

Sven Isaksson (ISS)

sven.isaksson@msgskola.se
Sven undervisar i matematik, kemi och teknikkurser.

Mariell Johansson (JOM)

0280-18972
mariell.johansson@msgskola.se
Mariell undervisar i yrkeskurser på Handels- och administrationsprogrammet (Försäljning- och serviceprogrammet). Mentor för FS22.

Karin Johnsson (JOK)


karin.johnsson@msgskola.se
Karin undervisar i kursen Engelska 7.

K-M

Lina Kaasalainen (KLA)

0280-18973
lina.kaasalainen@msgskola.se
Lina undervisar på Hotell- och turismprogrammet. Mentor för HTF20.

Olivia Kindströmmer

olivia.kindstrommer@msgskola.se
Olivia undervisar i svenska, engelska samt idrott och hälsa. Mentor för BA/EE22.

Hans Lindstrand (LIH)

0280-18921
hans.lindstrand@msgskola.se
Hans undervisar på Teknikprogrammet. Mentor för TE21.

Cecilia Larsson (LAC)

0280-184 31
cecilia.larsson@malung-salen.se
Cissi undervisar i bild och design.

Kristina ”Knyttet” Magnér (MAK)

0280-18976
kristina.magner@msgskola.se
Knyttet undervisar i svenska och svenska som andraspråk. Språk-, läs- och skrivutvecklare. Mentor för NA/TE20

Erik Malmén (ELM)

erik.malmen@msgskola.se
Erik undervisar i matematik och programmering.

Anna Martinsson (MAA)

0280-18978
anna.martinsson@msgskola.se
Anna undervisar i svenska samt Film- och TV-kunskap. Mentor för ALP22. Google-administratör.

Bente Mellquist Danielson (MED)

0280-18979
bente.danielson@msgskola.se
Bente undervisar i historia och religion. Mentor för SA22.

N-P

Peter Nilimaa (NIP)

0280-18980
peter.nilimaa@msgskola.se
Peter undervisar i idrott och hälsa, pedagogiskt ledarskap och engelska.

Tina Nordkvist

tina.nordkvist@msgskola.se
Tina undervisar i matematik och naturkunskap. Mentor för EK21.

Rose-Marie Olsson (OLR)

0280-18983
rose-marie.olsson@msgskola.se
”Rossie” undervisar i engelska. Mentor för BA/EE21.

Kim Paunia (PAK)

0280-18984
kim.paunia@msgskola.se
Kim undervisar i svenska och engelska. Mentor för ALP21.

Stefan Persson (PES)

0280-18985
stefan.persson@msgskola.se
Stefan undervisar i yrkeskurser på elprogrammet.

Ulrica Peterson (PEU)


ulrica.peterson@msgskola.se
Ulrica undervisar i engelska och matematik. Mentor för NA/TE22.

R-Å

Maria Rosén (MAR)

0280-18989
maria.rosen@msgskola.se
Maria undervisar i yrkeskurser på Handels- och administrationsprogrammet (Försäljning- och serviceprogrammet). Mentor för HA20 och IMVHA20.

Marcus Silver (SIM)

0280-18991
marcus.silver@msgskola.se
Markus undervisar i yrkeskurser på byggprogrammet. Programansvarig.

Madelene Sjödén (SJM)

0280-18915
madelene.sjoden@msgskola.se
Madde undervisar i engelska, geografi samt kursen Politik och hållbar utveckling. Mentor för EK22.

Jörgen Torsper (TOJ)

jorgen.torsper@msgskola.se
Jörgen undervisar i yrkeskurser på byggprogrammet.

Bengt Åsemark (ÅSB)

0280-18997
bengt.asemark@msgskola.se
Bengt undervisar i Idrott och hälsa.

VIKARIER

Helena Matsdotter

helena.matsdotter@msgskola.se
Helena vikarierar i Företagsekonomi och Privatjuridik.