Lärare

Arbetslagen

A-D

Eyad Bayazeed (BAE)

0280-18925
eyad.bayazeed@msgskola.se
Eyad undervisar i matematik.

Ari Bister (BIA)

0280-18938
ari.bister@msgskola.se
Ari undervisar i svenska, historia och kökskurser på RL. Lärlingsansvarig. Mentor för RLL20.

Sofi Bröyt (BRS)

0280-18941
sofi.broyt@malung-salen.se
Sofi undervisar i matematik och kemi. Mentor för TE19.

E-G

Martin Edvinsson (EDM)

0280-18946
martin.edvinsson@msgskola.se
Martin undervisar i Idrott och hälsa, Naturkunskap samt Privatjuridik. Mentor för BA20 och EE20.

Åke Edvinsson (EDÅ)

0280-18947
ake.edvinsson@malung-salen.se
Åke undervisar i musikestetiska kurser.

Britt-Marie Eliasson (ELB)

0280-18948
britt-marie.eliasson@msgskola.se
Britt Marie undervisar på IM-programmet. Mentor för IMSPR2 och IMSPR3.

Martin Enochsson (ENM)

0280-18949
martin.enochsson@msgskola.se
Martin undervisar i samhällskunskap och historia. Mentor för ALP20.

Ulrika Ericson (ERU)

0280-18961
ulrika.ericson@msgskola.se
Ulrika undervisar i svenska och svenska som andraspråk. Tjänstledig ht21.

Joakim Eriksson (ERJ)

0280-18964
joakim.eriksson@msgskola.se
Joakim undervisar i idrott och hälsa, specialidrott, naturkunskap samt biologi. Mentor för ALP19.

Ylva-Li Form (FOY)

0280-18965
ylva-li.form@msgskola.se
Ylva-Li undervisar i engelska. Mentor för EK21.

Elin Gunnarsson (GUE)

0280-18966
elin.gunnarsson@msgskola.se
Elin undervisar i entreprenörskap, ekonomi och turism. Ansvarig för Ung Företagsamhet.

H-J

Susanne Hedh (HES)

0280-18967
susanne.hedh@msgskola.se
Susanne undervisar i svenska, historia, religion och kommunikation. Mentor för SA20.

Peder Holmqvist (HOP)

0280-18927
peder.holmqvist@msgskola.se
Peder undervisar på Handels- och administrationsprogrammet och har hand om Ung Företagsamhet. Mentor för HA21.

Nashwa Hussein (HUN)

0280-18930
nashwa.hussein@msgskola.se
Nashwa undervisar i religion, sociologi och kommunikation. Mentor för SA21.

Sara Hägg (SAH)

0280-18934
sara.hagg@msgskola.se
Sara undervisar i företagsekonomi, marknadsföring och privatjuridik.

Peter Isaksson (ISP)

0280-18971
peter.isaksson@msgskola.se
Peter undervisar i svenska, retorik, entreprenörskap och företegande samt film- och TV-kunskap. Mentor för NA21.

Sven Isaksson (ISS)

sven.isaksson@msgskola.se
Sven undervisar i matematik och teknikkurser.

Joel Johansson (JOJ)

joel.johansson@msgskola.se
Joel undervisar i matematik, fysik och programmering.

Mariell Johansson (JOM)

0280-18972
mariell.johansson@msgskola.se
Mariell undervisar i yrkeskurser på Handels- och administrationsprogrammet. Mentor för HA19/IMVHA19.

K-M

Lina Kaasalainen (KLA)

0280-18973
lina.kaasalainen@msgskola.se
Lina undervisar på Hotell- och turismprogrammet. Mentor för HTL19, IMVHT19 och IMVRLL19.

Karolina Karlsson (KAK)

karolina.karlsson@msgskola.se
Karolina undervisar i samhällskunskap. Mentor för EK20.

Hans Lindstrand (LIH)

0280-18921
hans.lindstrand@msgskola.se
Hans undervisar på Teknikprogrammet. Mentor för TE21.

Cecilia Larsson (LAC)

0280-184 31
cecilia.larsson@malung-salen.se
Cissi undervisar i bild och design.

Kristina ”Knyttet” Magnér (MAK)

0280-18976
kristina.magner@msgskola.se
Knyttet undervisar i svenska och svenska som andraspråk. Språk-, läs- och skrivutvecklare. Mentor för NA/TE20

Anna Martinsson (MAA)

0280-18978
anna.martinsson@msgskola.se
Anna undervisar i svenska samt Film- och TV-kunskap. Mentor för ALP18. Google-administratör.

Bente Mellquist Danielson (MED)

0280-18979
bente.danielson@msgskola.se
Bente undervisar i historia och religion. Mentor för SA/EK19.

N-P

Peter Nilimaa (NIP)

0280-18980
peter.nilimaa@msgskola.se
Peter undervisar i idrott och hälsa och engelska.

Rose-Marie Olsson (OLR)

0280-18983
rose-marie.olsson@msgskola.se
”Rossi” undervisar i engelska på IM-programmet samt i spanska på gymnasiet. Mentor för BA/EE21.

Kim Paunia (PAK)

0280-18984
kim.paunia@msgskola.se
Kim undervisar i svenska och engelska. Mentor för ALP21.

Martin Perjos (PEM)

martin.perjos@msgskola.se
Martin undervisar i spanska och engelska.

Stefan Persson (PES)

0280-18985
stefan.persson@msgskola.se
Stefan undervisar i yrkeskurser på elprogrammet. Mentor för EE19.

Timothy Poutamo (POT)

timothy.poutamo@msgskola.se
Timothy undervisar i matematik.

R-Å

Maria Rosén (MAR)

0280-18989
maria.rosen@msgskola.se
Maria undervisar i yrkeskurser på Handels- och administrationsprogrammet. Mentor för HA20 och IMVHA20.

Ulrika Runesson (RUU)

ulrika.runesson@msgskola.se
Ulrika undervisar i tyska samt turismkurser på HT-programmen.

Marcus Silver (SIM)

0280-18991
marcus.silver@msgskola.se
Markus undervisar i yrkeskurser på byggprogrammet. Programansvarig. Mentor för BA19 och BA20.

Madelene Sjödén (SJM)

madelene.sjoden@msgskola.se
Madde undeervisar i engelska, geografi samt kursen Politik och hållbar utveckling.

Jörgen Torsper (TOJ)

jorgen.torsper@msgskola.se
Jörgen undervisar i yrkeskurser på byggprogrammet.

Bengt Åsemark (ÅSB)

0280-18997
bengt.asemark@msgskola.se

Bengt undervisar i Idrott och hälsa.